H
M
S
restaurant dish delivery. Catering, dinner dishes in boxes. Top view. Free space for your text. Rustic style.

Wybór menu w cateringu – czy na pewno jest korzystnie zbilansowany?

Catering dietetyczny cieszy się coraz większą popularnością. Jest to w pełni zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, że jest nie tylko smaczny, ale też pełnowartościowy. Rzecz jasna wybierając go należy przede wszystkim kierować się walorami odżywczymi. Warto dobrać go pod kątem zapotrzebowania na składniki odżywcze, kierując się radami dietetyka. Czy modny wybór menu to korzystna opcja?

Jak znaleźć najlepszy catering dietetyczny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup cateringu dietetycznego. Takie rozwiązanie wydaje się dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę fakt, że można zaoszczędzić sporo czasu, którego tak często brakuje. Nie trzeba w końcu stać przy kuchence i gotować ani robić zakupów. Catering dietetyczny jest polecany każdemu, kto chce zdrowo żyć i zmienić swoje nawyki żywieniowe. To rozwiązanie sprawdzi się nawet dla osób, które prowadzą mało aktywny styl życia, ale też takich, które ćwiczą regularnie. Tutaj pojawia się pytanie: jak znaleźć najlepszy catering? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że należy go wybierać pod kątem zapotrzebowania, a niekoniecznie preferencji smakowych. Pomyślcie tylko, że catering keto oparty jest na dużej ilości tłuszczów, przy czym taka opcja nie sprawdzi się dla wszystkich. Dieta keto zalecana jest np. dla osób z insulinoodpornością czy lekooporną padaczką. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na bilans kaloryczny. Wyższy ma osoba, która prowadzi aktywny styl życia i pracuje  fizycznie niż ta, która prowadzi siedzący tryb życia. Trzeba jeszcze wiedzieć o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że nasze kaprysy kulinarne, czyli po prostu zachcianki mogą zaburzać bilans mikroskładników, a przez to wpływać niekorzystnie na efekt diety czy wręcz prowadzić do niedoborów. Poszczególne produkty są źródłem składników odżywczych. Wśród nich dominują makroskładniki, które zapewniają energię, ale też odpowiadają za właściwe funkcjonowanie organizmu. Z tego powodu dieta musi być właściwie zbilansowana. Jednocześnie mieszanie posiłków z różnych diet w ramach opcji wyboru menu jest z wyżej wymienionych powodów błędem. Należy postawić na dietę przygotowaną przez dietetyka.

Czy catering dietetyczny jest smaczny?

Przyjęło się, że catering dietetyczny jest polecany dla osób zapracowanych. Prawda jest taka, że to dobry wybór dla wszystkich, pod warunkiem, że wybiorą właściwie zbilansowaną dietę. Niewątpliwie odpowiednio dobrany catering dietetyczny jest zdrowy. Ale czy jest też smaczny? To już zależy od tego jakiego dostawcę wybierzecie. Jeżeli catering jest przygotowany przez restauracyjnych kucharzy, to rzeczywiście możecie liczyć na naprawdę świetny smak. Tutaj możemy Wam polecić catering Czysta Micha. Do wyboru są różne opcje. Możecie zdecydować się na wersję standardową, premium, ale też catering na płaski brzuch czy wersję wege. Dostępne są nawet dieta bez laktozy czy z niskim IG. Aby móc cieszyć się najlepszymi efektami, wybierzcie dietę, która dopasowana jest do Waszych potrzeb i zbilansowana jest przez dietetyka.

Czy warto wybrać catering z wyborem menu?

Coraz więcej firm oferuje opcję cateringu dietetycznego z wyborem menu. Oznacza to, że można dowolnie mieszać posiłki z różnych diet. Ta opcja wydaje się kusząca, szczególnie gdy nie lubicie jakichś produktów. Ale niestety musicie liczyć się z tym, że wybór menu zaburzy efekty Waszej diety. Przez to zamiast schudnąć, przytyjecie, bo bilans kaloryczny będzie zbyt duży. Jeżeli ciągle zastanawiacie się jaki catering będzie najlepszy dla Was, to sprawdźcie porady na stronie: https://czystamicha.com/blog/. Odpowiednia dieta, dopasowana do indywidualnych potrzeb to klucz do lepszego zdrowia i sylwetki.

Czysta Micha - Catering dietetyczny

Czysta Micha to dynamiczna firma cateringowa, dedykowana promowaniu zdrowego stylu życia poprzez dostarczanie naturalnych, odżywczych posiłków. Koncentrujemy się na eliminacji przetworzonej żywności, wykorzystując wyłącznie świeże składniki bez konserwantów, sztucznych barwników czy ulepszaczy.

Najpopularniejsze diety

Najnowsze wpisy

Zamów teraz

Nie zwlekaj – zacznij dbać o swoje zdrowie już dziś z naszym wyjątkowym cateringiem dietetycznym Czysta Micha!